GPL8450G-LS Waldorf 800 Series – 450mm Low Back Gas Griddle Leg Stand
Stainless steel grease drawer Top weld sealed plates Welded hob surround with 1.5mm 304 stainless steel bull nose 63mm dia. heavy-duty 1.2mm 304 stainless steel legs with adjustable feet Easy clean, installation and service Optional ribbed or chrome mirror plate
Compare
Spread the love
450mm low back gas griddle leg stand 11.1kW heating elements 40MJ thermostatic burner system 20mm thick griddle plate